Wycieczka do lasu

Utworzono dnia 29.11.2021

22 października przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasu. W tym dniu dopisała piękna pogoda, więc mogliśmy pobyć na łonie natury podziwiając złociste barwy jesieni. To dobra okazja do rozbudzania zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowanie postaw proekologicznych        u małych dzieci. Przedszkolaki aktywnie poznawały przyrodę patrząc, słuchając        i dotykając. Dostrzegały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa liściaste, iglaste, krzewy, mchy i runo leśne, słuchały odgłosu lasu i zbierały „skarby lasu”, którym wzbogaciły kącik przyrody w sali przedszkolnej. W trakcie wycieczki udało nam się dostrzec biegające w pobliżu lasu sarenki, na widok których przedszkolaki podskakiwały z radości.

Dzieci spędziły miło czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej przyrody.

Ewa Truchan

Wycieczka do lasu