ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

Utworzono dnia 09.01.2022

Miś jest mały i puchaty

Miś jest fajny i kudłaty

Miś jest gruby jak ta kula

Misia zawsze się przytula”

Co roku, 25 listopada świętujemy DZIEN PLUSZOWEGO MISIA. Historia misia jest bardzo ciekawa i chyba wszystkim, a w szczególności najmłodszym dobrze znana.

Pluszowy Miś kojarzony jest z radosnym, beztroskim dzieciństwem. Jest symbolem tego co dobre i wartościowe. Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.

Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego małego lub dużego pluszowego przyjaciela. Każdy był piękny i wyjątkowy. Świętowanie rozpoczęło się od przedstawienia przyniesionych pluszaków. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy z misiami. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach. W tym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, wspólne śpiewanie piosenek, konkursy i misiowe tańce. Oczywiście nie mogło zabraknąć degustacji „małego co nieco” - słodkości z miodkiem. Dzień upłynął wszystkim radośnie i wesoło.

Ewa Truchan

Święto Pluszowego Misia

Utworzono dnia 09.01.2022, 22:21

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.