Projekt - „EKOKULTURALNE PRZEDSZKOLE”

Utworzono dnia 03.03.2022

W roku szkolnym 2021/2022 dzieci z oddziału przedszkolnego w Kipsznej realizują projekt ekologiczny „Ekokulturalne przedszkole”. Pora na działanie, podejmij ekowyzwanie!

Celem głównym projektu jest poszerzanie świadomości ekologicznej poprzez podejmowanie konkretnych działań na rzecz naszej planety oraz promowanie ekokultury wśród przedszkolaków. To ważne, aby już od najmłodszych lat zaszczepić w dzieciach chęć do działania i pokazać, że każdy ma wpływ na kondycję Ziemii i jest za nią odpowiedzialny.

W każdym miesiącu (od września do maja) realizujemy zadanie - ekowyzwanie publikowane w miesięczniku i na stronie BLIŻEJ PRZEDSZKOLA (Organizator projektu). Po wykonaniu zadania i umieszczeniu fotorelacji na stronie facebookowej Organizatora przedszkolaki przyklejają odpowiedni listek na plakat, tworząc w ten sposób drzewo.

Dotychczasowe wyzwania:

- wrzesień - „Zielona sala” - przyniesione przez dzieci roślinki upiększyły naszą salę,  a przedszkolaki dzielnie się nimi opiekują.

- październik - „Kącik makulatury”- dajemy kartkom drugie życie.

- listopad - „Hotel dla owadów” - troszczymy się o pożyteczne owady, aby mogły przetrwać chłodne dni.

- grudzień - „Ptasi bar” - pamiętamy o dokarmianiu skrzydlatych przyjaciół.

Przedszkolaki z radością i zaangażowaniem wykonują poszczególne zadania, a każdy listek przyklejony na naszym drzewie zachęca dzieci do dalszych działań.

Ewa Truchan

Projekt - „EKOKULTURALNE PRZEDSZKOLE”

Utworzono dnia 03.03.2022, 11:24