Pierniki u " Mistrza Paderewskiego"

Utworzono dnia 09.01.2022

Pieczemy pierniczki „U mistrza Paderewskiego

Wypiekanie świątecznych pierników to tradycja, która dostarcza wiele radości szczególnie najmłodszym. Próby samodzielnego ugniatania ciasta, wykrawanie ciasteczek o przeróżnych świątecznych kształtach: choinek, aniołków, gwiazdeczek, bałwanków, to dla dzieci ogromna satysfakcja.

W tym roku po raz kolejny dzięki uprzejmości Dyrekcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych „U mistrza Paderewskiego” w Ciężkowicach mogliśmy uczestniczyć w warsztatach cukierniczych. W profesjonalnej i nowocześnie urządzonej pracowni pod okiem pani Ani Truchan oraz uczniów kształcących się w zawodzie cukiernik nasze dzieci tworzyły prawdziwe pierniczkowe cuda, a unoszący się wyjątkowy, intensywny korzenny zapach przywoływał zbliżające się święta i rodzinną atmosferę. Własnoręcznie udekorowane lukrami i kolorowymi posypkami smakołyki dzieci zabrały do domów, aby podzielić się z najbliższymi.

Podczas wizyty w ZSOiZ odwiedziliśmy także pracownię fryzjerską, w której dzieci zapoznały się z wyposażeniem salonu fryzjerskiego, obserwowały jak młodzież przygotowuje się do wykonywania w przyszłości zawodu fryzjera. Dziewczynki z niecierpliwością czekały, kiedy na ich głowach powstaną wspaniałe stylizacje. Pani Agnieszka oraz uczennice technikum fryzjerskiego dołożyły wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom najmłodszych klientek. Co ważne! - nie tylko dziewczynek, ale również chłopców.

Pobyt „U mistrza Paderewskiego” sprawił dzieciom wiele radości, a także wzbogacił je o nowe doświadczenia i wiadomości.

Pragniemy jeszcze raz gorąco podziękować Dyrekcji ZSOiZ w Ciężkowicach oraz pani Ani z pracowni gastronomicznej, pani Agnieszce z pracowni fryzjerskiej, a także młodzieży za ciepłe przyjęcie, gościnę i miłą atmosferę.

Ewa Truchan

Pierniki