Świąteczne pierniki

Utworzono dnia 25.03.2021

Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia oraz w ramach poznawania tradycji z nimi związanych, przedszkolaki piekły świąteczne pierniki.

Z dużym zapałem i zaangażowaniem dzieci wyrabiały ciasto, następnie wałkowały   i wykrawały pierniczki przy pomocy różnorodnych foremek. Następnego dnia upieczone już pierniki dzieci dekorowały lukrem i barwnymi posypkami, słuchając   i śpiewając przy tym kolędy i pastorałki. Efektem kulinarnych poczynań przedszkolaków były piękne i pachnące gwiazdeczki, aniołki, serduszka, bałwanki, które następnie powędrowały na świąteczne stoły przedszkolaków. Część z nich dzieci zawiesiły na choince w przedszkolu, dzięki czemu w całej sali unosił się wspaniały zapach i aromat, który wprowadzał wszystkich w nastrój zbliżających się świąt.

Ewa Truchan

Świąteczne pierniki