Spotkanie z trenerem sportowym

Utworzono dnia 25.03.2021

Aktywność fizyczna zapewnia prawidłowy rozwój układu mięśniowo-szkieletowego , stymuluje rozwój układu krążenia oraz oddechowego, pobudza rozwój układu nerwowego. Ruch jest czynnikiem hartującym dziecko, a więc zapobiegającym występowaniu różnych chorób wieku dziecięcego. Ćwiczenia fizyczne wpływają korzystnie na samopoczucie, ułatwiają radzenie sobie ze stresem, a także wspomagają leczenie oznak depresji, jeśli takie się pojawiają.

Ruch zmniejsza poczucie niepokoju i poprawia jakość snu, rozwija odpowiedzialność, pewność siebie i poczucie własnej wartości, pobudza empatię, kreatywność i zdolności społeczne. Sprawia, że u dziecka wzrasta poczucie własnej wartości. Tak więc z punktu widzenia rozwoju psychoruchowego dziecka aktywność fizyczna to konieczność.

Aktywność fizyczna w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym, powinna być oparta na grach i zabawach ruchowych. Należy podkreślić, że zajęcia w przedszkolu i szkole powinny być ukierunkowane nie tylko na rozwój sprawności fizycznej, lecz także na kształtowanie prawidłowej postawy ciała.

Człowiekowi na każdym etapie rozwoju powinny towarzyszyć elementy rywalizacji, ale takiej, która jednocześnie uczy i wychowuje, która pozwala odnaleźć się w środowisku społecznym.

W dniu 15 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie z trenerem, który przeprowadził specjalnie zaplanowane zajęcia ruchowe dla dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I. Były to zadania indywidualne, mini-tor przeszkód, rywalizacja pomiędzy zespołami i konkurs sprawności.

W nagrodę za zaangażowanie i sportową rywalizację wszystkie dzieci zostały nagrodzone złotymi medalami.

Ewa Truchan

Spotkanie z trenerem sportowym