Utworzono dnia 11.11.2020

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA - święto najmłodszych

20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków. W tym dniu obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto zostało ustanowione Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 13 września 2013r, a jego główną ideą było podkreślenie znaczenia edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. „Zabawa, radość, edukacja”- to myśl przewodnia projektu.

Nasze przedszkolaki świętowały ten dzień 22 września, rozpoczynając od nadmuchiwania kolorowych baloników. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy przy znanych piosenkach dla dzieci, które przeplatane były konkurencjami sportowymi i zabawami integracyjnymi: „Z kamienia na kamień”, „Chodzimy po śladach”, „Bieg z jajkiem”, zabawy z chustą animacyjną. Obowiązkowym punktem podczas świętowania było wspólne odśpiewanie hymnu przedszkolaka.

Wszystkie dzieci zasłużyły na miano „WZOROWEGO PRZEDSZKOLAKA”      i z okazji święta oraz za wspaniałą zabawę otrzymały medale oraz drobne upominki.

Idąc za słowami Janusza Korczaka: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”,  wszystkim przedszkolakom życzymy dużo radości oraz uśmiechu, nie tylko od święta.

Ewa Truchan

Utworzono dnia 11.11.2020, 19:29

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.