Z wizytą u krawcowej

Utworzono dnia 24.04.2019

Ania ma nożyczki, naparstek, guziczki

I ciągle coś szyje dla swojej siostrzyczki.

Siostra prosi Anię – Aneczko, kochanie

Przyszyj mi pętelkę, zaceruj ubranie.

Babcia kiwa głową – no, no daję słowo

Chyba nasza Ania zostanie krawcową.

H. Golczowa

Aby poszerzyć wiadomości o pracy ludzi wykonujących różne zawody odbyliśmy      w ostatnim czasie wycieczkę do zakładu krawieckiego „FASON” pani Ani Szczepanik.

Dzieci miały możliwość na własne oczy zobaczyć pracę jaką wykonuje krawcowa, obejrzeć wyposażenie techniczne: maszyny krawieckie, specjalne parowe żelazka i inne przybory  m.in. centymetr krawiecki, naparstek, nożyczki, kreda krawiecka, która równie dobrze może być zastąpiona zwykłym mydłem. Pani krawcowa zapoznała dzieci nie tylko z wyglądem ale również ze sposobem działania maszyny krawieckiej, maszyny typu overlock, czy urządzenia do wykonywania ozdobnych haftów. Przy dużym stole przeznaczonym do krojenia materiału pani Ania zaprezentowała etap przygotowywania formy ubrania. Dzieci zostały również zapoznane  z zagadnieniami bezpieczeństwa i higieny pracy w pracowni.

Pani Ani Szczepanik bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie, które dostarczyło wszystkim dzieciom wiele cennych informacji na temat zawodu krawcowej, za poświęcony czas i miłą atmosferę.

Ewa Truchan

Z wizytą u krawcowej