Walentynki dla chłopczyka i dziewczynki

Utworzono dnia 14.03.2019

14 lutego w związku z obchodzonym Dniem Zakochanych przyjętym jako święto miłości, przyjaźni i życzliwości zgromadziliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej, gdzie odbyła się krótka pogadanka na temat zwyczaju  walentynkowego, historii i tradycji obchodzenia „Dnia Św. Walentego”- patrona zakochanych. Następnie miało miejsce długo wyczekiwane przez wszystkich otwarcie skrzynki z pocztą walentynkową, do której każdy mógł wrzucić walentynkowe serce dla ulubionej koleżanki i kolegi. Ten miły akcent wywołał serdeczny uśmiech na twarzach dzieci. W końcu nie od dziś wiadomo, że pierwsza miłość, sympatia czy zauroczenie „przytrafia” się już w przedszkolu.

Dzieci z oddziału przedszkolnego dodatkowo uczestniczyły w zabawach dydaktycznych  i plastycznych, rozwiązywały zagadki Kto kogo kocha, kto kogo lubi”. Na koniec otrzymały jeszcze jedną walentynkę: balonik i lizaka w kształcie serca.

Ewa Truchan

Walentynki dla chłopczyka i dziewczynki