Świąteczne przygotowania u przedszkolaków

Utworzono dnia 03.01.2019

W oczekiwaniu na najpiękniejsze ze  świąt -  Bożego Narodzenia  w naszych domach zaczyna się gorączka przedświątecznych przygotowań; porządki, ostatnie zakupy prezentów pod choinkę, dekorowanie domu. Również w naszym przedszkolu ten czas był bardzo intensywny i pracowity. Dzieci poznawały tradycje potrawy wigilijne oraz symbole tych pięknych świąt. Wspólnie wykonaliśmy ozdoby choinkowe: łańcuchy ze słomy, aniołki, pawie oczka, orzechy pomalowane na złoto. Każdy przedszkolak przyniósł również ozdoby wykonane w domu wspólnie z rodzicami. Kiedy w naszej sali stanęło piękne, żywe drzewko choinkowe przystąpiliśmy do jego zdobienia. Nucąc kolędy i pastorałki dzieci stroiły choinkę, na której oprócz samodzielnie wykonanych ozdób znalazły się również pachnące pierniki  i długie kolorowe cukierki.

Ten czas pozwolił odczuć wszystkim radosną magię Świąt.

Ewa Truchan

Przygotowania do świąt