Utworzono dnia 12.11.2018

Z okazji  setnej rocznicy odzyskania niepodległości w Szkole filialnej w Kipsznej została zorganizowana uroczysta akademia. Uczniowie i dzieci z oddziału przedszkolego pięknym występem uczciły swoją ojczyznę. Wszyscy głośno odśpiewali hymn państwowy. Jesteśmy dumni z naszej ojczyzny.

Kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Takie cele przyświecały nam w ostatnich dniach w związku z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

W naszej sali przedszkolnej dominowały barwy narodowe - biel i czerwień. Wspólnie przygotowaliśmy dekoracje, dzieci wykonały kotyliony w barwach ojczystych oraz flagi.

W dniu 8 listopada wszyscy uczestniczyliśmy w pięknej akademii przygotowanej pod kierunkiem pani Doroty Jurkiewicz. Również przedszkolaki słowem i piosenką pt: „To co ważne -  blisko masz” uczestniczyły w tym wydarzeniu.

Natomiast w piątek 9 listopada włączyliśmy się w ogólnopolski rekord śpiewania hymnu narodowego. Punktualnie o godz. 11.11 z biało-czerwonymi flagami w dłoniach wyszliśmy przed budynek naszej szkoły, aby wspólnie odśpiewać cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Ewa Truchan

GALERIE:

Święto niepodległości w przedszkolu

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.