Zwycięstwo w turnieju o puchar "Delikatesów Centrum"

Utworzono dnia 18.12.2017

Firma Handlowa" D&S" Drapała, Szerląg oraz Uczniowski Klub Sportowy „Radość”  w Bogoniowicach byli organizatorami III halowego turnieju piłki nożnej mikstów. Zawody odbyły się  w hali widowiskowo-sportowej w Ciężkowicach w dniu 16 grudnia 2017 roku. Udział we współzawodnictwie wzięły reprezentacje wszystkich szkół podstawowych gminy Ciężkowice. Zawody otworzył Burmistrz Gminy Ciężkowice pan Zbigniew Jurkiewicz. Ciekawostką jest regulamin, który wymaga aby zespoły były reprezentowane zarówno przez dziewczęta jak i chłopców – na boisku w każdej drużynie musi znajdować się trójka chłopców i dziewcząt. To sprawia, że wyniki mogą być zaskakujące  i nieprzewidywalne. Tak było i tego roku. Zwycięstwo w turnieju odniosła reprezentacja SP Bogoniowice z filią  w Kipsznej, pokonując w grupie „zwycięzców” drużynę z Bruśnika i remisując z Ciężkowicami. Emocje były olbrzymie, a sobotni czas spędziliśmy wszyscy w miłej sportowej atmosferze. Należy podkreślić, że uczestnicy winni czuć się jednakowo docenieni, a to za sprawą wielu nagród (medale dla wszystkich piłkarzy i piłkarek, dyplomy, puchary i pamiątkowe statuetki za udział w turnieju dla zespołów, nagrody indywidualne oraz „bilety wyjazdowe” na mecz ekstraklasy do Niecieczy (dla wszystkich uczestniczących szkół), a także książki pt. „Robert Lewandowski. Nienasycony”. Wspomnieć warto również  o wspaniałym poczęstunku dla zawodników składającego się z trzech posiłków regeneracyjnych.

Ten turniej, którego pomysłodawcami są panowie Sylwester Szerląg i Bogdan Drapała (główni sponsorzy i współwłaściciele „Galerii Centrum” w Bogoniowicach) oraz moja skromna osoba wpisuje się na stałe w kalendarz współzawodnictwa naszej gminy. W imieniu swoim i nauczycieli wychowania-fizycznego dziękuję za bezinteresowną pomoc i zaangażowanie, zapraszam również inne chętne do współpracy instytucje. Dyrekcja  i kierownictwo hali widowiskowo-sportowej w Ciężkowicach użyczyła nieodpłatnie obiekt, a Szkolny Związek  Sportowy w Ciężkowicach zapewnił dojazd dla uczestników zawodów.  W organizację jak corocznie włączył się również Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego „Radość” z Bogoniowic. Zawody sędziował pan Szymon Wiśniowski.

Wszystkim za pomoc serdecznie dziękuję i  zapraszam za rok na czwartą edycję.

Koordynator turnieju: Robert Truchan

Puchar "Delikatesów Centrum" zdobyty