Wycieczka do Parku Zdrojowego i Muzeum Przyrodniczego w Ciężkowicach

Utworzono dnia 15.10.2021

5 października 2021 dzieci z oddziału przedszkolnego w Bogoniowicach wzięły udział w pieszej wycieczce do Parku Zdrojowego w Ciężkowicach. Przedszkolacy okazali się doskonałymi, małymi piechurami. Wyruszyliśmy spod naszej szkoły w kierunku Muzeum Przyrodniczego. Meleksy były już przy Muzeum i przewiozły nas do Parku Zdrojowego.  Spacerowaliśmy tam po ogrodach sensorycznych – podziwiając piękną roślinność, odpoczywaliśmy w tężni, żeby pod koniec naszej wycieczki pobawić się na placu zabaw. Pobyt w Parku Zdrojowym był naprawdę udany. Meleksy czekały znów na nas, by ponownie przewieźć nas do Muzeum Przyrodniczego, gdzie Pani Przewodnik już czekała na naszą grupę. Na początku  wysłuchaliśmy ciekawostek dotyczących życia i uwarunkowań żywieniowych zwierząt występujących w lasach w naszych okolicach i równocześnie dzieci podziwiały zgromadzone w muzeum eksponaty np. niedźwiedzia brunatnego, żubra, łosia, rysia, żbika, jelenia, a także wiele gatunków ptaków od małej Sikorki, aż po Bielika.   Ciekawość wśród dzieci rozbudziła interaktywna podłoga, pod którą odtworzone zostały fragmenty siedlisk i wybrane zbiorowiska roślinne. Na koniec udaliśmy się w podróż łodzią – batyskafem po dnie rzeki Białej, poznając występujące ryby i dno rzeki, oraz naturalne zapory. Dzieci były kapitanami i same wciskały przycisk rozbrajający zapory i inne przeszkody.

Wycieczka ta była dla dzieci bardzo ciekawą lekcją przyrody oraz dużym pieszym wyzwaniem.

Dziękujemy Bardzo Panu Grzegorzowi Choczyńskiemu za okazaną pomoc w zorganizowaniu wycieczki do Parku Zdrojowego, poprzez darmowy przejazd meleksami.

Wychowawczyni Oddziału Przedszkolnego

Wycieczka do Parku Zdrojowego i Muzeum Przyrodniczego w Ciężkowicach

Utworzono dnia 15.10.2021, 13:06

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.