Utworzono dnia 09.01.2022

11  LISTOPADA

TO WAŻNA  DATA  WIEDZĄ O TYM DZIECI,  MAMA ORAZ  TATA

W  naszej społeczności szkolno-przedszkolnej odbyła się uroczystość             z okazji Święta Niepodległości. Z uwagi na panującą pandemię i obostrzenia uroczystość ta miała charakter niecodzienny gdyż klasy 0, I, II, III, IV obchodziły  ją osobno, a klasy V, VI, VII, VIII osobno. My jako najmłodsza grupa w szkole wytyczyliśmy sobie trudne zadanie, którym było przygotowanie akademii z okazji 11 LISTOPADA. Dzieci pięknie recytowały wiersze, śpiewały pieśni patriotyczne oraz wspaniale zatańczyły jeden z tańców narodowych jakim jest POLONEZ.  Bardzo ważnym elementem przedstawienia była krótka scena odegrana jak to POLSKA została „rozdarta” przez zaborców. Wspólnym akcentem natomiast było zaśpiewanie .Hymnu polskiego o godzinie 11.11 na korytarzach szkoły. Ponadto dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne upamiętniające ten dzień.

Wychowawczyni oddziału przedszkolnego

Wioletta Wołkowicz