Powitanie wiosny

Utworzono dnia 26.04.2021

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…

W  poniedziałek 22 marca wszystkie Dzieci z naszego oddziału przedszkolnego świętowały nadejście Wiosny.

Dzień powitania Wiosny rozpoczął się od wykazania się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku. Dzieci rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą  pożegnaliśmy według tradycji. Wesołym pochodem z instrumentami w rękach wróciliśmy do przedszkola.           W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku.

Jestem pewna, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna  zawita do nas na dobre.

Wychowawczyni oddziału przedszkolnego

Wioletta Wołkowicz