Polsko – angielski DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA !

Utworzono dnia 06.12.2019

W oddziale przedszkolnym w Bogoniowicach dnia 27 listopada królował pluszowy miś. Przedszkolaki w wyjątkowo uroczysty sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś"
Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.
           W przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia. W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek.  Dzieci zaprezentowały swoje misie, opowiadały o nich, mówiły z jakich są bajek, odgadywały zagadki związane z misiami, próbowały smakołyków każdego misia słodkiego miodu, brały udział w konkurencjach kto szybciej zje miód. Mówiły po angielsku o kolorach w jakich są ich misie, co jedzą i jakich części składa się ich ciało.
         Ważnym punktem naszej uroczystości była wizyta pani  Sylwii Dziodzio – mamy Pawełka, która przebrała się pluszowego misia i towarzyszyła nam w zabawach, konkursach i tańcach.
Ciekawą atrakcją była też przygotowana  fotobudka misiowa w której dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe  zdjęcie. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Dziękuję  bardzo Pani  Aleksandrze  Żmudzie, Pani Sylwii Dziodzio  i Pani  Paulinie  Baci,  za współorganizowanie  tegorocznego  święta

PLUSZOWEGO  MISIA !

Wychowawczyni  oddziału  przedszkolnego

Polsko – angielski DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA !

Utworzono dnia 06.12.2019, 22:45