Pan Dzielnicowy w Przedszkolu

Utworzono dnia 07.10.2019

30 września 2019r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panem Jarosławem Zięciną - Dzielnicowym Komisariatu Policji w Ciężkowicach oraz Starszym Sierżantem Panem Piotrem  Osiką. Celem spotkania było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pan Dzielnicowy przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniał numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Przypominał również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Niektóre przedszkolaki zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami. Bardzo pouczające były scenki sytuacyjne, w których dzieci chętnie brały udział. Największą atrakcją było wejście do samochodu policyjnego i poczcie się przez chwilę prawdziwym policjantem. Wspólne zdjęcie było zwieńczeniem tej niecodziennej wizyty.

Na zakończenie przedszkolaki wręczyły panom policjantom podziękowanie.

Wychowawczyni  oddziału  przedszkolnego

Wioletta Wołkowicz