Modlitwa i Znicz za poległych

Utworzono dnia 05.11.2019

W  środę  30  października  dzieci  z oddziału przedszkolnego   w  Bogoniowicach  w piękny  słoneczny  dzień  wybrały  się  na cmentarz wojskowy, aby w ciszy i skupieniu pomodlić się za poległych żołnierzy  z   I  Wojny Światowej ,  a  także  zapalić  przyniesione  z  sobą  znicze  jako symbol  pamięci.

Na cmentarzu jest pochowanych 102 żołnierzy w 11 grobach zbiorowych oraz 35 pojedynczych poległych w marcu i maju 1915 roku:

• 63 obywateli Austro-Węgier,
  • 10 żołnierzy Imperium Rosyjskiego,
  • 29 Niemców.

Wyjście na cmentarz  uświadomiło dzieciom, jak ważna jest pamięć i modlitwa    za  zmarłych.  Musimy pamiętać o naszych przodkach i  tę pamięć pielęgnować, również poprzez przekazywanie wiedzy o nich coraz młodszym pokoleniom.

Wychowawczyni  oddziału  przedszkolnego

Modlitwa i Znicz za poległych