DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA NA WESOŁO I AKTYWNIE

Utworzono dnia 30.09.2019

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2019 wypada 20 września. W tym roku był to piątek. Inicjatywa święta najmłodszych wyszła od dyrektorów łódzkich przedszkoli. Później Dzień Przedszkolaka został ustanowiony uchwałą sejmu        z dnia 13 września 2013 roku. Pierwsze obchody miały miejsce w 2010 w Łodzi. W tym dniu podczas specjalnego festynu dzieci posadziły w parku pamiątkowe dęby, a następnie wypuściły do nieba balony z marzeniami.

Obecnie Dzień Przedszkolaka obchodzony jest w całej Polsce. Tego dnia placówki przygotowują dla najmłodszych szereg atrakcji. My jako oddział przedszkolny z Bogoniowic z filią w Kipsznej pojechaliśmy świętować ten dzień do „Promiennego Zamku” w Tarnowie.

Celem naszej wycieczki była integracja grupy oraz rozwijanie motoryki dużej           i małej dzieci, a także stworze możliwości radosnego spędzenia czasu. W sali zabaw przedszkolaki mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. z basenu z tysiącem kulek, które na samym początku wzbudziły najwięcej emocji. Poza tym dzieci mogły skorzystać z licznych tuneli, zjeżdżać na zjeżdżalni dmuchanej, a także postrzelać z armatek powietrznych. Czas w  sali, w której znajdowały się różnorodne przeszkody i miejsca do aktywności, minął nam bardzo szybko. Dzieci były zachwycone tym miejscem, a uśmiech z ich twarzy nie zniknął do końca dnia. Zadowolone, nieco zmęczone i pełne wrażeń dzieci wróciły do Przedszkola z nadzieją, że wkrótce ponownie odwiedzą salę zabaw.

Wychowawca  oddziału  przedszkolnego

Utworzono dnia 30.09.2019, 10:05