Witamy wiosnę czytająco, śpiewająco i tańcząco! – czwartkowe czytanie ciąg dalszy.

Utworzono dnia 10.04.2019

Promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,

przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…
E. Budryk

W dniu 21.03.2019r. dzieci z naszego oddziału  przedszkolnego wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy – powitania wiosny”. Przygotowania do tej uroczystości przedszkolnej odbywały się już wcześniej poprzez naukę piosenek, wierszyków i rymowanek. O godzinie 10.00 jak co czwartek, wszystkie przedszkolaki zebrały się na dywanie oczekując na przybycie rodzica, który miał im przeczytać bajkę. Drzwi otworzyła „ PANI  WIOSNA” – mama Ksawerego, Pani Edyta Hołda. Wszystkich ogarnęła spontaniczna radość. Przy wtórze piosenek o tematyce wiosennej dzieci przywitały się z Panią Wiosnę  i wspólnie odtańczyły wiosenny taniec. Pani Edyta przygotowała dla dzieci kilka zagadek o wiosennych przebudzeniach zwierząt i owadów. Zadała pytania ze znajomości pór roku, dni tygodnia oraz miesięcy. Pokazała ilustracje czterech pór roku, aż w końcu dzieci odgadły o czym będzie dzisiejsza czytana opowieść. Oczywiście o WIOŚNIE i  „ O Żartach WIOSNY”. Pani Wiosna na zakończenie swojego pobytu w oddziale przedszkolnym poczęstowała dzieci wiosennymi słodkościami, a dzieci oczywiście podarowały Pani Edycie nasz wiosenny przedszkolny kwiat.

Następnie dzieci zabrały „ Marzannę – zimową pannę” i przy akompaniamencie instrumentów muzycznych, dzięki którym nasz korowód nie został niezauważony, poszły nad strumyk by ta pożegnać zimę. Stwierdziły zgodnie, że WIOSNA  zagości u nas na dobre.

Składamy serdeczne podziękowanie  Pani Edycie Hołdzie za miło spędzony czas.

Wychowawczyni  oddziału  przedszkolnego

Witamy wiosnę