WIELKANOCNE ZWYCZAJE

Utworzono dnia 24.04.2019

WIELKANOCNE  ZWYCZAJE, PRZYGOTOWUJEMY SIĘ     DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH- ROBIMY PALMY WIELKANOCNE

Zajęcia otwarte -  warsztaty plastyczne z rodzicami

11 kwietnia br. w oddziale przedszkolnym w Bogoniowicach odbyły się zajęcia otwarte połączone z warsztatami plastycznymi na temat: „ Wielkanocne zwyczaje, przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych – robimy palmy wielkanocne”. Do warsztatów przygotowywaliśmy się już dużo wcześniej. Rodzice przedszkolaków gromadzili potrzebne materiały przyrodnicze takie jak wierzbowe bazie, trzcinę czy gałązki bukszpanu, a także wykonane zostały wcześniej przez rodziców bibułowe kwiatki potrzebne do ozdobienia palm. Mama Oli i mama Pawełka, Pni Lucyna Heil i Pni Sylwia Dziodzio zadbały również smaczną część tych zajęć czyli przygotowały babki świąteczne i przepyszne ciasta. Zajęcia rozpoczęły się wstępem o tradycjach i zwyczajach związanych z Wielkanocą. Następnie dzieci miały do wykonania zadania związane tematycznie ze świętami, a dotyczyły: głoskowania, wyróżniania samogłosek i spółgłosek, dzielenia na sylaby, rozpoznawania liter, czytania wyrazów, a także wykazanie się umiejętnością matematyczną dotyczącą wskazywania większości i mniejszości w zbiorach i zastosowania odpowiednich znaków. Zajęcia przeplatane były różnymi zabawami jak np. rymowanką – pokazywaną „Małe duże jajo kurze”. Rodzice mieli również zadania do wykonania – pracę plastyczną – duuuże jajo z różnych dostępnych materiałów. Finałem zajęć było wykonanie wspólnie z rodzicami palmy wielkanocnej. W między czasie wszyscy kosztowali przepysznych wypieków  przyniesionych prze Panią Lucynę Heil i Panią Sylwię Dziodzio. Wszystko zostało uwiecznione na wspólnych zdjęciach. Podsumowaniem zajęć otwartych było czytanie bajki przez Panią Zofię Stachurę- mamę Tomasza, bo przecież był to czwartek, a w czwartki mamy czytanie bajek, baśni i opowiadań przez rodziców. Dzieci w nagrodę za okazane zainteresowanie bajką otrzymały od Pani Zofii jajka niespodzianki.

Zajęcia były bardzo ciekawe. Każdy miał swoją czynność do wykonania. Starsi pomagali młodszym. Wszyscy uczestnicy warsztatów: dzieci i rodzice byli zadowoleni, aż miło było patrzeć. Cieszę się, że w takim miłym gronie i wspaniałej atmosferze pracowaliśmy wspólnie robiąc przepiękne palmy wielkanocne.

Dziękuję wszystkim uczestnikom zajęć otwartych za takie zaangażowanie, a przede wszystkim Pani Beacie Pabian za obdarowanie nas pięknymi baziami, bez których nie powstały by palmy.

Wychowawczyni  oddziału  przedszkolnego

WIELKANOCNE ZWYCZAJE