„Czwartkowe czytanie przed śniadaniem ”

Utworzono dnia 27.02.2019

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtuje wrażliwość moralną. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, intymności, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw. Dlatego w lutym 2019r., wspólnie z Rodzicami oraz z Ich aktywnym udziałem, rozpoczęliśmy akcję „Czwartkowe  czytanie  przed  śniadaniem”, która ma na celu kształcenie nawyków czytelniczych, nabywanie nawyku dbania o książki i szanowania ich, a także przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem. Przedsięwzięcie polega na tym, że Rodzice przychodzą  do naszego oddziału przedszkolnego i czytają Dzieciom. Czytane utwory – najczęściej wybrane są przez Synka albo Córkę – bajki/baśnie/opowiadania przyniesione z domu, albo z naszego kącika czytelniczego w sali przedszkolnej.

Pierwsza zgłosiła się na ochotnika do czytania  Mama Sebastiana  Brożka , Pani Aneta  Brożek  z bajkami terapeutycznymi .Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały bajek, a także oglądały kolorowe ilustracje. A na koniec wizyty, mama Sebastiana poczęstowała wszystkie dzieci słodkim upominkiem, a dzieci w ramach wdzięczności  podarowały Pani tradycyjny  KWIAT. W kolejnych tygodniach swe możliwości narratorskie zaprezentują pozostali rodzice z oddziału przedszkolnego. Jak na początek, akcja jest bardzo udana, a Dzieci zadowolone. Czekamy z niecierpliwością na kolejnych  rodziców - a dzieciom gratulujemy wspaniałych Rodziców!

Wychowawczyni  oddziału  przedszkolnego

„Czwartkowe czytanie przed śniadaniem ”

Utworzono dnia 27.02.2019, 22:58