Sprintem do Maratonu

Utworzono dnia 19.06.2018

W piątek 8 czerwca  dzieci z Oddziału  Przedszkolnego w  Bogoniowicach  oraz zaproszone  dzieci z  Przedszkola Publicznego w Cieżkowicach i Przedszkola Publicznego w Zborowicach, a także dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Kąśnej Dolnej i Kipsznej wystartowały „Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków”, co było nie małą atrakcją i wyzwaniem  dla  małych  zawodników.  Prekursorami  „Ogólnopolskie Maratonu  Przedszkolaków”  jest  Redaktor  Naczelny miesięcznika  „Bliżej Przedszkola”  pan  Robert  Halik  oraz  pani Anna Kołodziej.  Spotkanie rozpoczęliśmy od odśpiewania  hymnu  towarzyszącego  maratonowi  oraz,  tak  jak  na prawdziwych sportowców przystało, od solidnej rozgrzewki. Rozciąganie mięśni, skłony, przysiady… zabawy  sportowe  z  małą  rywalizacją,  aż w końcu była pełna gotowość do pokonania  maratonu. Łącznie  brało  udział  210 uczestników i pokonaliśmy dystans  38 000 metrów. O dziwo po przekroczeniu linii mety przedszkolaki zamiast opaść z sił po wielkim sportowym  wyczynie w pełnym słońcu, w dalszym ciągu były naładowane energią!

Ukoronowaniem  biegu były pamiątkowe medale dla wszystkich uczestników, a także  certyfikaty  i dyplomy dla każdej z grup. Wspólna  piknikowa  zabawa w naszym parku  i  na palcu  zabaw  była  dla  wszystkich  dzieci  dużą  radością.

Dzięki sponsorom takim jak;  Krajowy  Ośrodek  Wsparcia  Rolnictwa  oddział w Krakowie, Pani Jadwidze  Szerląg  Właścicielce Firmy Handlowo Usługowej   Sieci  Sklepów „Delikatesy  Centrum”, oraz  Panu Markowi  Wołkowiczowi   Właścicielowi Zakładu  Mleczarskiego „MLEK BOG”  z Bogoniowic, wszystkie  dzieci otrzymały zdrowy  poczęstunek, a hasło „W zdrowym ciele, zdrowy duch” jest tu jak najbardziej na miejscu  i mam nadzieję, że będzie towarzyszyło  przedszkolakom  jeszcze przez długi czas!

Składam  serdeczne  podziękowanie  rodzicom  dzieci z oddziału przedszkolnego    za okazaną  pomoc  podczas organizacji  naszego  MARATONU.

Dziękujemy za wspaniałe towarzystwo i wyśmienitą zabawę!!!

oraz zapraszamy do nas na kolejną  wiosenną edycję

„Ogólnopolskiego  Maratonu  Przedszkolaków”

Wychowawca  Oddziału  Przedszkolnego