Dogoterapia w przedszkolu

Utworzono dnia 20.06.2018

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego  w  Bogoniowicach odwiedził specjalny gość pies  KULA  wraz ze swoim opiekunem  Panem Andrzejem Szybkowskim. W czasie spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie. Uczyły się jak bezpiecznie i odpowiedzialnie postępować z psem. Pies zaprezentował kilka sztuczek; szczekanie na komendę, podskakiwanie, proszenie o karmę. Dzieci miały okazję przełamać lęk przed czworonogami  i pogłębić kontakt przez podejście do psa i pogłaskanie. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami  przełamuje lęk, nieśmiałość, buduje poczucie bezpieczeństwa. Zajęcia te dostarczyły dzieciom wiele pozytywnej energii.                                                                                                                     Bardzo miło będziemy wspominać to spotkanie.

Wychowawca  oddziału  przedszkolnego

Wioletta   Wołkowicz