Przedszkolaki w kopalni soli w Bochni

Utworzono dnia 26.03.2017

Dnia 15.03.2017 wszystkie przedszkolaki z naszego oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami i opiekunami wybrały się na wycieczkę autokarową do kopalni soli w Bochni. Celem tej wycieczki było rozbudzenie zainteresowań i wzbogacenie wiadomości o średniowiecznych i współczesnych metodach wydobycia soli kamiennej, pracy górnika. Zapoznanie z interesującymi miejscami w kopalni soli o walorach zabytkowych, poznanie tradycji i zwyczajów górniczych. Dzieci miały możliwość przejścia "Śladami pracy górnika". Spotkali na swojej trasie górnika średniowiecznego i współczesnego. Wielką frajdę sprawił im zjazd windą pod ziemię i przejazd podziemną  kolejką. Na koniec wykonali czapki górnicze z wybranym przez siebie kolorem pióropusza (czarnym, zielonym, białym lub czerwonym.) Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wycieczki, wrócili do przedszkola z uśmiechem na ustach i wspaniałymi wrażeniami.

W kopalni soli w Bochni

Utworzono dnia 26.03.2017, 20:09

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.