Noc w przedszkolu

Utworzono dnia 23.02.2017

W procesie edukacyjno- wychowawczym przedszkola istotne miejsce zajmuje uczenie najmłodszych samodzielności. Umiejętność tę kształtujemy stosując  różnorodne  formy  i metody pracy z dziećmi. Uznałam, iż jedną

z form usamodzielniania naszych podopiecznych będzie….. noc w przedszkolu. Po ustaleniach  z  Panem  Dyrektorem  oraz  z  rodzicami nadszedł ten dzień.

W piątek – 27 lutego  grupa  oddziału przedszkolnego miała przyjść do przedszkola  na  godzinę 17  wieczorem. Dzieci dotarły do przedszkola z bagażami i śpiworami. Rozpoczęła się nasza noc w  przedszkolu!!!

Na  początek  dzieci  wysłuchały i zobaczyły przygotowaną prezentację na temat: „Jak to jest,  że mamy dzień i noc?”  oraz  same  mogły pobawić się i zaprezentować na przygotowanych pomocach  DZIEŃ  I  NOC.

Następnie przygotować należało kolację. Każde Dziecko miało tutaj swój udział. Wspólnie z rodzicami przygotowane jedzonko smakowało wyśmienicie. Kolejne atrakcje to pidżamowy pokaz mody, wojna na poduszki, tańce z latarkami przy zgaszonym świetle  oraz czytanie bajki przez jednego  z rodziców  i …….wreszcie czas na odpoczynek z ukochaną przytulanką. W swoim śpiworze lub pod swoją kołderką wszyscy spali i śnili o … a to już pozostanie słodką tajemnicą każdego przedszkolaka. Nie było płaczu, marudzenia…. To dowód na to, że nasze Dzieci czują się bezpieczne  w naszym ooddziale przedszkolnym a jeśli ma się poczucie bezpieczeństwa, wtedy wszystkie trudności pokonuje się bez trudu.

W sobotę rano po wspólnym śniadaniu rodzice odebrali swoje pociechy. Już dzisiaj zapraszam odważnych na wiosenną noc w przedszkolu… będzie SUUUPER!

Wychowawczyni  oddziału  przedszkolnego

Noc w przedszkolu

Utworzono dnia 23.02.2017, 00:03

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.