JASTRZĘBIA - NIEZAPOMNIANA LEKCJA HISTORII.

Utworzono dnia 29.06.2017

Kuchnia i izba wystylizowane na chałupę wiejską. Wszystko wyposażone w narzędzia, przedmioty i inne elementy folkloru pochodzące z XIX i XX wieku. To tylko fragment obrazu, jaki  dzieci  zobaczyły  w muzeum etnograficznym  "Grociarnia"  w Jastrzębi. Poznały pracę i narzędzia dawnych gospodarzy. Zbiory muzeum zawierają najrozmaitsze przedmioty związane z dawnym życiem mieszkańców Pogórza Ciężkowickiego. Zebrane  przedmioty obrazują dawne metody i narzędzia pracy, życie codzienne oraz zwyczaje mieszkańców regionu. Przedszkolaki miały także okazję do wysłuchania  dźwięków jakie wydają  instrumenty  muzyczne  takie  jak: basy,  akordeon  czy nieznana nam dotąd – heligonka Dzieci mogły  również  przyjrzeć  się  z bliska , a nawet  dotknąć  odświętne  stroje ludowe  należące  do  Kapeli  Ludowej  „Pogórzanie”.

A to wszystko dzięki  uprzejmości  Kierownika  Domu  Kultury

w Jastrzębi – Pana Stanisława Desia.

W "Grociarni"

Utworzono dnia 29.06.2017, 21:17