Choinka w zerówce

Utworzono dnia 22.02.2017

„Jest karnawał.

W karnawale wszyscy urządzają  bale.

To tradycja bardzo stara,

strojów pięknych co niemiara.

Niech się bawią duzi, mali

zgromadzeni na tej Sali…”

Karnawał to czas balów, maskarad i zabaw. W czasie karnawału bawią się nie tylko dorośli. Jest to również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w postacie bajkowe. W naszym oddziale przedszkolnym  odbył  się  również  bal karnawałowy . Wszystkie przedszkolaki już od rana były podekscytowane czekającą ich zabawą.  Dzieci założyły swoje stroje balowe i zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, kowboje, batmanów, piratów, skrzatów oraz wiele innych postaci. Rozpoznać dzieci było trudno. Przedszkolaki piękne stroje miały i do świata bajek zapraszały.

Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach wraz z rodzicami , a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała

do tańca. Wszystkim tym  zabawom  towarzyszyła radość, śmiech

i spontaniczna aktywność dzieci, więc bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze.

Pan Lucjan Sopala robił pamiątkowe zdjęcia, które pięknie uwieczniły wesołe minki dzielnego chłopczyka i ślicznej dziewczynki.

Przedszkolaki poprzez zabawę rozwijały umiejętności współżycia  i współdziałania w grupie, rozwijały śmiałość w kontaktach z rówieśnikami, umocniły wiarę  we  własne  możliwości, wzmacniały poczucie własnej wartości.

Bal dostarczył wszystkim wiele  radości. My, dorośli, patrząc

na zabawę dzieci, możemy uczyć się od nich spontaniczności i radości życia.

Następny bal  karnawałowy już za rok...

Wychowawczyni  oddziału  przedszkolnego

choinka w zerówce

Utworzono dnia 22.02.2017, 23:47

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.