Pierwszy szkolny przegląd talentów "Zobacz, co umiem"

Utworzono dnia 28.06.2016

20 czerwca 2016 roku w naszej szkole odbył się pierwszy przegląd talentów pod hasłem: „Zobacz, co umiem”. Jego organizatorzy, Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem, mają nadzieję, że impreza nabierze charakteru cyklicznego.

W poniedziałkowe przedpołudnie na scenie w sali gimnastycznej można było zobaczyć Marlenę Muchę (kl. III) i Dawida Muchę (kl. III) oraz Filipa Truchana i pośmiać się z opowiadanych przez nich dowcipów. Aleksandra Cygan i Szymon Szczepanik z klasy piątej zaprezentowali swoje umiejętności piłkarskie, fantastycznie żonglując piłkami. Duże zainteresowanie wzbudził występ Michała Uchwata (kl. IV). Chłopiec oczarował widzów kilkoma świetnie wykonanymi sztuczkami iluzjonistycznymi. Paweł Janas z klasy drugiej wyraził swój życiowy dynamizm w tańcu. Na szacunek zasługuje grupa osób, które uczą się gry na instrumencie. Na skrzypcach zagrały: Natalia Gomułka (kl. V), Karolina Janusz (kl. III), Agnieszka Pilch (kl. III) i Lena Włudyka (kl. I). Do grona skrzypaczek naszej szkoły należy także Agata Pilch (kl. II), która nie występowała z powodu pobytu w szpitalu. Na organach grały Agnieszka Pilch i Karolina Janusz. Z powodu kłopotów z dostarczeniem instrumentów, nie zagrali, choć już od kilku lat ćwiczą w szkole muzycznej, Michał Uchwat (kl. IV) oraz Mateusz Szwarga (kl. V). Michał gra na perkusji, a Mateusz na organach kościelnych. Młodsi i nieco starsi widzowie z niedowierzaniem patrzyli na szpagaty wykonywane przez „ludzi z gumy”: Natalię Gomułkę (kl. V), Aleksandrę Radzik (kl. IV), Agnieszkę Pilch (kl. III), Szymona Mroza (kl. II) oraz Pawła Janasa (kl. II).

Wszyscy występujący zostali nagrodzeni brawami oraz słodkim upominkiem. Na zakończenie spontaniczną chęć zaprezentowania swoich sprawności gimnastycznych wyraziła Magdalena Kubicz (kl. IV), co z właściwym sobie wdziękiem uczyniła.

Zobacz, co umiem

Utworzono dnia 29.06.2016, 00:27