Mistrzostwo Gminy Ciężkowice dla piłkarek z Bogoniowic

Utworzono dnia 20.10.2015

W dniu 19.10.2015 r. piłkarska reprezentacja dziewcząt z klas IV –VI zdobyła mistrzowski tytuł. Do halowego turnieju rozgrywanego w Ciężkowicach zgłosiło się aż osiem zespołów reprezentujących szkoły podstawowe z terenu naszej gminy. Drużyny po losowaniu zostały podzielone na dwie grupy, gdzie systemem każdy każdym rozgrywały 8-minutowe spotkania. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Bogoniowicach z filią w Kipsznej została przydzielona do grupy nr 2. Dziewczęta wygrały dwa spotkania i zremisowały jedno zajmując pierwsze miejsce grupowe. W półfinale zdecydowanie pokonały NSP z Pławnej, a finał toczył się po dyktando tylko jednej ekipy – Bogoniowic. Należy wspomnieć, iż drużyna wygrywa gdy dobrze ze sobą współpracuje, ale czasem to mało, trzeba mieć w swojej ekipie lidera. Nasza ekipa ma taką prawdziwą przywódczynię, to uczennica klasy V – Aleksandra Cygan , która w całym turnieju zdobyła aż 7 bramek, tyle co wszystkie pozostałe ekipy piłkarskie  razem. Świetny wynik zanotowała również nasza bramkarka N. Gomułka, nie tracąc w całym turnieju ani jednej bramki.

Brawo dziewczyny – gratuluję wyniku i jedziemy dalej na półfinał powiatowy do Czermnej.

Wyniki spotkań:

SP Bogoniowice – SP Siekierczyna  1 – 0 ( A. Cygan)

SP Bogoniowice – SP Kąśna Dolna  2 – 0 ( A. Cygan x 2)

SP Bogoniowice – SP Ciężkowice    0 – 0

SP Bogoniowice – NSP Pławna         2 – 0 ( A. Cygan x 2)

SP Bogoniowice – SP Zborowice      3 – 0 ( A. Cygan x 2, K. Pociecha)

Skład drużyny  SP Bogoniowice:

A. Cygan (kpt. - kl. V), N. Gomułka (br – kl. V), K. Gomułka (kl. V), M. Radzik (kl. VI),              K. Mucha (kl. VI), K. Pociecha (kl. VI), W. Słowik (kl. VI), A. Słowik (kl. IV), M. Józefiak (kl. VI), M. Kubicz (kl. IV), J. Gomułka (kl. V).

Opiekun zespołu: Robert Truchan

Mistrzynie Gminy w piłce halowej

Utworzono dnia 20.10.2015, 13:53

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.