Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Chłopcy z Bogoniowic Mistrzami Gminy Ciężkowice w halowej piłce nożnej

Utworzono dnia 22.10.2015

W środę 21 października odbyły się finały gminnej halowej piłki nożnej w kat. chłopców klas IV – VI. Podobnie jak dziewczęta dwa dni wcześniej, nasza drużyna grała zdecydowanie najlepiej zdobywając pierwsze miejsce. Obecna reprezentacja szkoły w piłce nożnej obroniła ubiegłoroczny sukces , co jest zawsze dosyć trudnym zadaniem. Do halowego turnieju rozgrywanego w Ciężkowicach zgłosiło się sześć ekip reprezentujących szkoły podstawowe z terenu naszej gminy. Drużyny po losowaniu zostały podzielone na dwie grupy, gdzie systemem każdy z każdym rozgrywano 10-minutowe spotkania. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Bogoniowicach z filią w Kipsznej znalazła się w grupie nr 1. Chłopcy wygrali pierwsze spotkanie, natomiast w drugim meczu będąc przeważającą stroną nie potrafili strzelić bramki. Jak to bywa w piłce nożnej niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i w dogrywce przeciwnik wyprowadził chyba jedyną swoją akcję i to zakończoną sukcesem. Zatem w półfinale graliśmy ze zwycięzcą grupy drugiej, pokonując go jedną bramką. To zwycięstwo byłoby wyższe, gdyż po trzech minutach prowadziliśmy już 3-0, lecz zmiennicy, którzy zajęli miejsca na boisku nie do końca dobrze wywiązywali się ze swoich obowiązków. Finał turnieju (2 x 7 minut) toczył się już tylko pod dyktando tylko jednej ekipy – Bogoniowic. Zwycięstwo w stosunku 3-0 wyraźnie wskazuje kto obecnie jest piłkarsko najlepszy w gminie Ciężkowice, a hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Sebastian Nowak.

Gratuluję wyniku - kolejny etap będziemy rozgrywać w Tuchowie.