IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Utworzono dnia 15.10.2019

4 października 2019 roku w naszej szkole odbył się IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to bezpłatna akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. W  wydarzeniu tym uczestniczą szkoły z różnych stron świata.
  Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Uczniowie klas IV – VI tego dnia w ramach lekcji matematyki rozwiązywali na czas działania w których musieli się wykazać  znajomością tabliczki mnożenia. Po części konkursowej dzieci brały udział w grach i zabawach edukacyjnych mających na celu utrwalanie działania matematycznego.

Uczniowie ,którzy  zdobyli największą ilość punktów w danej klasie otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienną legitymację. Posiadana legitymacja jest ogromną motywacją dla dzieci do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej i osiągania lepszych wyników w szkole.

Anna Kras

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia