Wycieczka klasy V i VI do Dworku Paderewskiego

Utworzono dnia 21.10.2019

MOJA MAŁA OJCZYZNA

18 października klasa V i VI wybrały się na pieszą Dnia wycieczkę do Dworku Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej ,który jest jedyną na świecie zachowaną rezydencją tego światowej sławy kompozytora i polityka. Dzieci miały możliwość zobaczenia znajdującego się  w budynku saloniku muzycznego, pokoju chińskiego, gabinetu pana domu , sypialni oraz oryginalnego fortepianu, na którym koncertował pianista. Z wielkim zainteresowaniem oglądnęły film poświęcony życiu i twórczości tego wielkiego kompozytora.

Po zwiedzaniu uczniowie udali się do 16 hektarowego parku znajdującego się wokół Dworku, gdzie pobawili się na placu zabaw, poćwiczyli na siłowni zewnętrznej oraz pospacerowali przy pięknym stawie.

Zmęczeni ale zadowoleni i z uśmiechem na ustach wrócili do szkoły.

Anna Kras

Klasa V i VI w Dworku Paderewskiego