Wycieczka do Nowego Sącza

Utworzono dnia 21.10.2019

8.10.2019 r. uczniowie klasy I , II i III naszej szkoły wraz z nami opiekunami – p. Z. Miłkowską, p. K. Górską p. B. Zabawską oraz mamami, wyruszyli pociągiem na zwiedzanie jednego z najstarszych miast w Małopolsce – lokowanego 8 listopada 1292 roku – Nowego Sącza.

Trzecie pod względem liczby mieszkańców i piąte pod względem powierzchni miasto w województwie małopolskim i największe miasto Beskidu Sądeckiego - powitało nas piękną pogodą. Długi spacer jego głównymi ulicami oraz Plantami zaprowadził nas na rynek miasta.

Naszym oczom ukazał się – Ratusz - budynek stanowiący serce miasta, siedziba władz Nowego Sącza. Obecny kształt ratusz uzyskał podczas odbudowy po pożarze w końcu XIX wieku. Stoi pośrodku rynku – centralnego placu miasta, To tutaj nasza p. Z. Miłkowska wcieliła się w rolę przewodnika i zapoznała nas z historią Nowego Sącza oraz Ratusza.

Następnie przeszliśmy na ruiny Zamku Królewskiego. Zamek wzniesiono w XIV w. w północno-zachodnim narożniku miasta, włączając go w system obronny murów miejskich.

Po zakończeniu zwiedzania historycznej części miasta, przeszliśmy do kina „ Helios”.

Tam wzięliśmy udział w projekcji filmu”Był sobie pies II”. Była to  piękna, wzruszająca i zarazem zabawna historia.

Po zakończeniu seansu, długim spacerkiem, udaliśmy się na Dworzec PKP w Nowym Sączu. Zmęczeni, ale szczęśliwi zajęliśmy miejsca w pociągu

Po godzinie jazdy, na Dworcu PKP w Ciężkowicach, przywitali nas nasi rodzice.

Wycieczka dostarczyła nam wielu nowych wiadomości oraz ciekawych przeżyć.

Wycieczka do Nowego Sącza

Utworzono dnia 21.10.2019, 13:09

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.