Wyprawa klasy III na Dąbry

Utworzono dnia 20.10.2017

Pięknego jesiennego dnia uczniowie klasy 3 wyruszyli pieszo na Dąbry, aby poznać miejsca związane z historią II wojny światowej. 17 X przypadała 73 rocznica rozbicia partyzanckiego oddziału Regina II, co dokonało się właśnie na Dąbrach. W tym samym lesie latem  1942 r. hitlerowcy rozstrzelali 364 Żydów z pobliskich okolic. Dzieci odwiedziły miejsca upamiętniające te tragiczne wydarzenia: pomnik ku czci partyzantów oraz cmentarz poległych na Dąbrach, a także mogiłę zbiorową rozstrzelanych Żydów. Uczniowie zostawili tam znicze – znak szacunku i pamięci o tych, którzy przelali krew za Ojczyznę.

Drugim ważnym celem wycieczki było zakosztowanie uroków pieszych wędrówek w gronie kolegów, podziwianie rozległych i pięknych jesiennych krajobrazów, zmierzenie się z własnymi słabościami,  aby móc poczuć satysfakcję z przezwyciężenia ich. Dzieci wspaniale poradziły sobie z tymi zadaniami – pokonały pieszo ok. 15 km, docierając w końcu do celu, gdzie czekało na nich ognisko, pieczenie ziemniaków i kiełbasek. Podziękowania należą się rodzicom, którzy znakomicie zorganizowali ognisko i pomogli w opiece nad dziećmi podczas wycieczki.

Wychowawca klasy III

Wyprawa klasy III na Dąbry