Wycieczka do Ojcowa

Utworzono dnia 04.06.2018

Dnia 21 maja 2018 roku uczniowie klas IV - VI wraz z  opiekunami wyruszyli na wycieczkę krajoznawczą do Ojcowa i jego okolic. Celem wyjazdu było poznanie krajobrazu i zabytków Ojcowa oraz zwiedzenie Ojcowskiego Parku Narodowego. Wyjazd rozpoczął się o 6.55. Już od początku pogoda i humory wszystkim dopisywały.

Pierwszym celem wędrówki był zamek w  Pieskowej Skały. Po drodze uczniowie mieli możliwość podziwiania Maczugi Herkulesa. Oprócz tego zwiedzili dziedziniec zamku . Mieli także możliwość podziwiania ogrodu renesansowego typu włoskiego. Przewodnik opowiadał o historii zamku, jego właścicielach, uczniowie usłyszeli wiele legend związanych z tym miejscem, dowiedzieli się także, o filmach jakie zostały kręcone na zamku.

Następnie uczniowie udali się na sześciokilometrowy spacer przechodząc przez Bramę skalną zwaną Bramą Krakowską dotarli do Jaskini Łokietka . Uczniowie mogli podziwiać wspaniałe stalagmity i stalaktyty. Młodzież dowiedziała się także o historii i legendach związanych z tą Jaskinią.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na posiłek w McDonaldzie.

Do Bogoniowic wróciliśmy zmęczeni ale bardzo zadowoleni .

Anna  Kras

Wycieczka do Ojcowa