Dzień edukacji

Utworzono dnia 21.10.2019

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej W Bogoniowicach są już pełnoprawnymi uczniami.

15 października 2019 roku odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień. na który zostali również zaproszeni przedstawiciele władz Gminy Ciężkowice oraz Sołtysowie wsi Bogoniowice i Tursko oraz Radny naszego terenu.

Zanim maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m. in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz prezentacja przygotowanego tańca. Po zakończonym „sprawdzianie”, sympatyczna Pani Wiedza, w tej roli uczennica kl III - Julia Wołkowicz, potwierdziła, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty".

W niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor Krzysztof Jackowski dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Bogoniowicach " i dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów.

Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia z przybyłymi na uroczystość gośćmi, na życzenia, podziękowania, uściski oraz prezenty.

Ślubowanie uczniów klasy pierwszej to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców i bliskich. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu . Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

Ślubowanie

Utworzono dnia 31.10.2019, 11:31