Sportowy „Dzień Dziecka” i piłkarski turniej mikstów w Bogoniowicach

Utworzono dnia 24.06.2019

W słoneczną czerwcową środę podworski park w Bogoniowicach tętnił dziecięcą zabawą i współzawodnictwem sportowym. Działo się to dzięki zaangażowaniu rodziców, nauczycieli, a w szczególności państwa Jadwigi i Sylwestra Szerlągów.

Już po raz czwarty odbył się piłkarski turniej mikstów o puchar „Delikatesów Centrum”, impreza organizowana wspólnie z UKS „Radość” Bogoniowice. Zaproszono reprezentacje wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Ciężkowice. Ostatecznie udział wzięło 7 szkół (dwie nieobecne reprezentacje w tym czasie były na wycieczkach szkolnych). Do rywalizacji przystąpiły 10-cio osobowe drużyny wśród których musiało być co najmniej trzy kobiety. To niezwykle widowiskowy turniej, gdzie chłopcy i dziewczęta walczą w jednej drużynie, a wynik często jest wielką niewiadomą. Jak zawsze były niespodzianki wynikowe, miłe akcenty fair play oraz integracja młodej społeczności gminnej. Spotkania sędziowali nauczyciele opiekunowie, a komentarzem zawodów zajął się nasz gość specjalny z Warszawy popularnie zwany „Rzeźnikiem cen” z Delikatesów Centrum. Były zdjęcia, autografy, rozmowy i wielka niespodzianka dla wszystkich dzieci. Właściciele „Galerii Centrum” jak zawsze ufundowali dla każdego zespołu nagrody, tym razem był to komplet 10 sztuk markowych dresów, szereg nagród indywidualnych i posiłek regeneracyjny.

Wszyscy uczestnicy zawodów oraz uczniowie SP Bogoniowice mieli do dyspozycji dmuchany zamek, owoce, lody – „Kaktus”, grillowane kiełbaski, słodki poczęstunek, strefę relaksu oraz szereg indywidualnych  niespodzianek od państwa Szerlągów. Część sportową dla poszczególnych klas szkolnych prowadzili wychowawcy zgodnie z przygotowanych  harmonogramem. Grano w piłkę nożną, siatkówkę, ringo, dwa ognie, zbijanego, siatkonogę. Były konkursy rzutów, strzałów, zabawy z rebounderami,  tory przeszkód i sztafety biegowe. Na zakończenie współzawodnictwa cała społeczność szkolna dopingowała reprezentację piłkarską SP Bogoniowice, która w finale turnieju pokonała zespół z Ciężkowic – było to nasze drugie z rzędu zwycięstwo w tej nietypowej piłkarskiej rywalizacji. Czas mijał szybko, pogoda dopisywała, humory wyśmienite, zabawy interesujące i tylko szkoda, że kolejna taka impreza będzie dopiero za rok.

Dziękuję wszystkim rodzicom za pomoc w prowadzeniu imprezy, dzieciom za zaangażowanie sportowe, a naszym niezawodnym i bardzo hojnym sponsorom za przygotowane niespodzianek i organizację całego wydarzenia.

Wyniki turnieju „mikstów” o puchar właścicieli „Galerii Centrum” w Bogoniowicach:

Grupa 1

Jastrzębia nr 1 – Bruśnik           3:2

Kąśna Dolna – Siekierczyna     0:4

Jastrzębia nr 1 – Kąśna Dolna   1:1

Bruśnik – Siekierczyna              0:1

Jastrzębia nr 1 – Siekierczyna    0:2

Kąśna Dolna –   Bruśnik            0:3

Grupa 2

Ciężkowice – Bogoniowice      2:3

Ciężkowice – Zborowice          3:0

Zborowice – Bogoniowice       0:5

Gry półfinałowe:

Siekierczyna – Ciężkowice       1 : 2

Bogoniowice – Jastrzębia nr1   3 : 0

mecz o V miejsce:

Zborowice – Bruśnik   1:3

mecz o III miejsce w turnieju:

Siekierczyna – Jastrzębia nr 1   5 : 0

Finał zawodów:

Ciężkowice – Bogoniowice   0 :1

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Bogoniowice
  2. Ciężkowice
  3. Siekierczyna
  4. Jastrzębia nr1
  5. Bruśnik
  6. Zborowice
  7. Kąśna Dolna.

Wyróżnienie indywidualne:

Najwszechstronniejszy zawodnik w kat. dziewcząt : Amelia Steczyńska (Jastrzębia nr 1)

Najwszechstronniejszy zawodnik w kat. chłopców : Kacper Kwaśny (Ciężkowice)

Król strzelców turnieju w kat. dziewcząt: Angelika Klimek (Bruśnik)

Król strzelców turnieju w kat. chłopców: Jakub Gnutek (Siekierczyna)

Najlepszy bramkarz turnieju w kat. dziewcząt: Wiktoria Kumorek (Siekierczyna)

Najlepszy bramkarz turnieju w kat. chłopców: Kacper  Madej (Bogoniowice)

Robert  Truchan

Sportowy „Dzień Dziecka” i piłkarski turniej mikstów w Bogoniowicach

Utworzono dnia 24.06.2019, 11:21

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.