NIECH ŻYJE PLUSZOWY MIŚ !!!

Utworzono dnia 19.12.2019

MIŚ PLUSZOWY – niezastąpiony kumpel do zabawy i przytulania, towarzysz w podróży, przyjaciel, któremu można wszystko powiedzieć. Często bohater bajek, filmów i piosenek: Kubuś Puchatek, Coralgol, Miś Uszatek, Yogi, Rupert . Trudno wyobrazić sobie świat bez uroczego misia. Do dziś pozostaje najpopularniejszą dziecięcą zabawką.

Dnia 26 listopada 2019r w naszej szkole obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. A skąd wzięło się to święto? Kiedy podczas polowania  Prezydenta Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt zauważył postrzelonego, przerażonego niedźwiadka, postanowił go uwolnić. Świadek owego zdarzenia przygotował komiks, który stał się inspiracją głównie dla producentów zabawek. Najbardziej znana z nich otrzymała imię Teddy Bear (od imienia prezydenta) i podbiła cały świat.

Misiowe przyjęcie, które miało miejsce w naszej szkole wywołało wśród dzieci wiele radości i uśmiechu. Wszystko za sprawą wyjątkowego gościa – PLUSZOWEGO MISIA. Dzieci prezentowały swoje ulubione misie, śpiewały i tańczyły przy ulubionych piosenkach. Na koniec każdy samodzielnie wykonał pamiątkowy  medal Przyjaciela Pluszowego Misia” .

NIECH  ŻYJE PLUSZOWY MIŚ !!!

Ewa Truchan

NIECH ŻYJE PLUSZOWY MIŚ !!!

Utworzono dnia 19.12.2019, 21:09