Wycieczka do piekarni „Anka”

Utworzono dnia 24.04.2019

Dnia 26 marca odbyła się wycieczka do piekarni „Anka” w Bogoniowicach, której głównym celem było poznanie bliżej zawodu piekarza, a także uzyskanie jak najwięcej informacji na temat wyrobu pieczywa.

Na miejscu przywitał nas pan Krzysztof, który zaprosił wszystkich na halę produkcyjną gdzie przy dużym stole dzieci rozpoczęły prace nad lepieniem bułeczek, rogalików, chałek, precli i innych wyrobów według własnego pomysłu.

Kiedy nasze wyroby trafiły do pieca rozpoczęliśmy zwiedzać piekarnię. Dzieci miały możliwość bezpośredniego obserwowania czynności wykonywanych przez pracowników piekarni, przyjrzały się procesowi wypiekania pieczywa, a także oglądały maszyny, urządzenia znajdujące się w zakładzie. W tym czasie pan Krzysztof w bardzo interesujący sposób opowiadał na czym polega zawód piekarza, wyjaśniał co w danym momencie wykonują  pracownicy, omawiał poszczególne etapy powstawania pieczywa. Wszyscy            z dużym zainteresowaniem przyglądali się temu jak wygląda praca piekarza, jak jest ciężka     a zarazem bardzo pożyteczna. W trakcie zwiedzania zostaliśmy poczęstowani świeżym chlebem z pyszną chrupiącą skóreczką  jak również orzechowymi ciasteczkami.

Na koniec naszej wizyty w piekarni dzieci zapakowały do pudełek doskonałe wypieki, które wykonały własnoręcznie. Dodatkowo każdy otrzymał słodką, kolorową niespodziankę do wielkanocnego koszyczka w postaci kurki, zajączka , kurczątka.

Za wszystko DZIĘKUJEMY!

Właścicielom piekarni „Anka” składamy gorące podziękowania za wiele ciekawych informacji na temat zawodu piekarza, za gościnność i miłą atmosferę.

Ewa Truchan

W piekarni "Anka"

Utworzono dnia 24.04.2019, 18:20

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.