Wycieczka do Muzeum Przyrodniczego

Utworzono dnia 25.04.2018

W środę 18 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Przyrodniczego w Ciężkowicach.

Celem wycieczki było zwiedzanie muzeum, zdobycie i rozwijanie umiejętności dotyczących rozpoznawania różnych gatunków zwierząt, ale także uwrażliwianie dzieci od początku edukacji na potrzeby środowiska i na to, jak wiele w tej kwestii zależy od samego człowieka. Dyrektor Muzeum pan Wojciech Sanek przybliżył dzieciom najciekawsze ekspozycje.          W bardzo interesujący sposób opowiadał o gatunkach i środowisku życia zwierząt, ptaków  i ssaków. Dużą atrakcją dla dzieci okazała się szklana podłoga pod którą odtworzone zostały fragmenty siedlisk i zbiorowiska roślinne. Na koniec pan Sanek zaprosił wszystkich w podróż batyskafem – łodzią podwodną, która dzięki nowoczesnym możliwościom audiowizualnym pozwoliła uczestnikom odbyć niezwykłą wyprawę po dnie rzeki Białej. Dzieci poznały podwodne gatunki ryb i płazów, ale także walczyły z negatywną postacią jaką był „wąż ściekowy”.

To była bardzo interesująca lekcja przyrody.

Po zakończeniu zwiedzania udaliśmy się na teren parku wokół Muzeum gdzie na dzieci czekały pyszne kiełbaski z grilla.

Ponieważ pogoda w tym dniu była prawdziwie wiosenna pozostały czas wykorzystaliśmy na zabawy ruchowe na pobliskim placu zabaw.

Ten dzień upłynął dla wszystkich bardzo atrakcyjnie.

Ewa Truchan

Wycieczka do Muzeum Przyrodniczego