Warsztaty w ZSOiZ w Ciężkowicach

Utworzono dnia 09.04.2018

W czwartek 22 marca odbyła się wycieczka dzieci z oddziału przedszkolnego do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach. W trakcie dwugodzinnego pobytu dzieci wzięły udział w warsztatach kulinarnych a także zobaczyły pracownię fryzjerską.

Po przybyciu na miejsce udaliśmy się najpierw do pracowni gastronomicznej, gdzie czekali już na nas uczniowie kl. II TŻiUG oraz pani Ania Truchan i Edyta Szwalec nauczycielki przedmiotów gastronomicznych, które przygotowały dla dzieci bardzo ciekawe zajęcia. Po obejrzeniu pracowni dzieci przystąpiły do pracy, a zadaniem było przygotowanie własnych pizzerinek, ale najpierw mycie rączek, założenie zapasek oraz czapek kucharskich tak jak przystało na prawdziwych kucharzy.                                                                                     Na drożdżowych krążkach dzieci układały  produkty: szynkę, pieczarki, paprykę, ser oczywiście wszystko według własnych gustów i smaków. W trakcie panie udzielały wskazówek, a starsi uczniowie pomagali.

Po „daniu głównym” przyszedł czas na deser. W czasie kiedy pizzerinki piekły się                 w piekarniku przedszkolaki przygotowały babeczki z bitą śmietaną i owocami. Potem już tylko degustacja własnoręcznie wykonanych pyszności.

Pozostały czas wykorzystaliśmy na zobaczenie pracowni fryzjerskiej. Gabrysia, Julka    i Emilka zgodziły się na  stylizację włosów, którą wykonała pani Weronika Piekarz wraz         z uczennicami technikum fryzjerskiego,  natomiast chłopcy z zainteresowaniem przyglądali się jak na głowach ich koleżanek powstają piękne fryzury.

Pobyt w ZSOiZ w Ciężkowicach dostarczył przedszkolakom wiele wrażeń i satysfakcji. Dzieci poznały nowe środowisko i otoczenie oraz specyfikę zawodów kucharz i fryzjer , a to było głównym celem naszej wycieczki. Za to wszystko bardzo dziękujemy paniom nauczycielkom z branży gastronomicznej i fryzjerskiej a także uczniom .

Ewa Truchan

Warsztaty w ZSOiZ w Ciężkowicach