Spotkanie ze strażakiem

Utworzono dnia 12.02.2018

W piątek 2 lutego gościliśmy w naszej szkole strażaka druha  Krzysztofa Śliwę – Naczelnika OSP w Ciężkowicach, pracującego zawodowo w Państwowej Straży Pożarnej     w Tarnowie.

Podczas spotkania pan strażak opowiedział o swojej codziennej pracy, która nie polega tylko na gaszeniu pożarów ale również na udzielaniu pomocy ludziom przykładowo podczas wypadków czy powodzi. Przybliżył zasady postępowania w przypadku pożaru, sposoby alarmowania służb ratowniczych oraz demonstrował jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, chętnie wypowiadały się na zadawane pytania,     i ku miłemu zaskoczeniu naszego gościa wykazały się dużą wiedzą na temat postępowania     w sytuacjach wystąpienia zagrożenia.

Odbyła się również prezentacja sprzętu strażackiego oraz zestawów do ratownictwa medycznego. Każdy mógł przymierzyć ubiór strażaka, hełm oraz poćwiczyć sposoby udzielania pomocy poszkodowanemu.

Na zakończenie wszyscy otrzymali upominki .

Bardzo dziękujemy panu Krzysztofowi za ciekawe spotkanie poruszające jakże ważny temat jakim jest bezpieczeństwo własne i innych osób.

Ewa Truchan

spotkanie ze strażakiem