Lekcja przyrody z leśnikiem

Utworzono dnia 28.11.2017

W piątek 24 listopada gościliśmy w naszej szkole pana Marka Malinowskiego pracownika  Nadleśnictwa w Gromniku,  specjalistę ds. zagospodarowania lasu. Zaprosiliśmy go aby opowiedział nam o lesie, o zasadach w nim panujących.

Dzieci poznały  gatunki drzew, rozwiązywały zagadki, przysłuchiwały się odgłosom zwierząt i rozpoznawały ich tropy.

Kolejny raz dzieci dowiedziały się co można robić w lesie, a czego nie wolno.  Każdy z nas musi dbać o przyrodę i o jej piękno. Wchodząc do lasu musimy pamiętać, że nie jesteśmy tam sami więc powinniśmy się zachowywać cichutko, no i rzecz oczywista – żadnych śmieci w lesie.

Ta wizyta była  dobrą  okazją do propagowania proekologicznych zachowań dzieci oraz  zasad dbania o środowisko naturalne i kształtowania prawidłowych postaw wobec otaczającej nas przyrody.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały karmnik dla ptaków który zostanie umieszczony na przyszkolnym podwórku, a także książeczki i kolorowanki o tematyce leśnej.

Bardzo dziękujemy panu Markowi za miłe i interesujące spotkanie oraz za upominki.

Ewa Truchan

Lekcja przyrody z leśnikiem

Utworzono dnia 28.11.2017, 09:48

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.