Kolorowe i zdrowe kanapki

Utworzono dnia 21.11.2017

Ubiegły tydzień w przedszkolu w Kipsznej upłynął pod hasłem: „Jak dbać o zdrowie”. Dużo rozmawialiśmy o aktywnym spędzaniu wolnego czasu, o zasadach dbałości o porządek oraz higienę osobistą, a także o tym,  jak prawidłowe odżywianie wpływa na nasze zdrowie.

Dzieci poznały „piramidę żywieniową” -  produkty które powinniśmy najczęściej spożywać, te które powinniśmy całkowicie wyeliminować lub ograniczyć ich spożycie.

Przy okazji spaceru, na który udaliśmy się w środku tygodnia postanowiliśmy zajrzeć do pobliskiego sklepu w celu odszukania produktów, które powinny znaleźć się  w naszej zdrowej diecie.

W piątek 17 listopada dzieci ubrane w fartuszki, po umyciu rączek przystąpiły do „ciężkiej pracy” - a mianowicie robienia kanapek. Do ich wykonania było wiele różnorodnych, zdrowych produktów

Przedszkolaki wykazały się niesamowitą pomysłowością, powstały piękne kolorowe, zdrowe kanapki. Od początku do końca dzieci wykonały je samodzielnie i to było największą dla nich satysfakcją, a dodatkowo z naszej sali wydobywały się wspaniałe zapachy.

Ewa Truchan

kolorowe kanapki