„Program Klub 2019” dla UKS „Radość’ w Bogoniowicach.

Utworzono dnia 01.12.2019

Kolejny raz kluby sportowe z całej Polski mogły ubiegać się o dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Uczniowski Klub Sportowy „Radość” w Bogoniowicach przygotował  i złożył stosowny wniosek. Celem było szkolenie 16 osobowej grupy dzieci (roczniki 2012, 2011,2010) z zakresu piłki nożnej. Pozytywna ocena zadania pozwoliła na pozyskanie dotacji finansowej w wysokości 10 000 zł. To wsparcie dało możliwość rozwoju bazy sprzętowej klubu, zakupu indywidualnego wyposażenie zawodnika oraz organizację ciekawych  i urozmaiconych zajęć treningowych. Przeprowadzono ponad 100 godzin szkoleniowych, zorganizowano 5 turniejów piłkarskich w Bogoniowicach oraz 3 wyjazdy na zawody do pobliskich gmin. Treningi miały charakter nauki i doskonalenia zadań techniczno-taktycznych oraz ćwiczeń ogólnorozwojowych. W program aktywnie zaangażowali się rodzice dzieci, pomagając podczas treningów i turniejów. Organizowane szkolenie w sposób wymierny wpłynęło na aktywizację ruchową opisanej grupy i ich opiekunów. Jednogłośnym wnioskiem uczestników jest kontynuacja prowadzonego szkolenie i złożenie wniosku o dofinansowanie w ramach kolejnej edycji.

Dziękujemy Ministerstwu Sporu i Turystyki za przekazaną dotację.

Prezes UKS „Radość” w Bogoniowicach

Robert  Truchan

„Program Klub 2019” dla UKS „Radość’ w Bogoniowicach.

Utworzono dnia 01.12.2019, 21:58

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.