Szkolny konkurs „RADOSNA DYNIA”

Utworzono dnia 04.11.2019

Przyroda dostarcza wielu inspiracji szczególnie podczas złotej polskiej jesieni. Dzieci na zajęciach wykonują ludziki z kasztanów i żołędzi, z kolorowych liści robią bukiety.

W naszej szkole tegorocznej jesieni królowała DYNIA – roślina płożąca, z czepnymi wąsami, cenne warzywo, jadalne, wykorzystywane do przygotowywania wspaniałych kremów, ciast,         przetworów. Jednak to niedoceniane warzywo pozwala odkryć wiele innych zalet, w tym być okazją do wspólnej zabawy, w którą zaangażowana jest cała rodzina.

W październiku został ogłoszony w naszej szkole konkurs „Radosna dynia”. Wszystkie dzieci wspólnie ze swoimi rodzicami wyczarowały z dyni niepowtarzalne okazy: dyniowe stworki, domki, bałwanki, nietoperze, czarownice itp. Każda praca była unikatowa   i wyjątkowa. Jury konkursu miało ogromny problem z wyłonieniem zwycięzcy. Dlatego po dłuuuugiej naradzie zapadła decyzja: I miejsce dla……. wszystkich uczestników!!!

Wszystkim rodzicom gratulujemy pomysłowości, jednocześnie dziękujemy za zaangażowanie, za chęć udziału w zabawie, która mamy nadzieję była wielką frajdą.

Dla wielu dynia kojarzona jest z Halloween, dla nas 31 października w którym miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu było prawdziwym ŚWIĘTEM DYNI!

Ewa Truchan

Szkolny konkurs „RADOSNA DYNIA”

Utworzono dnia 04.11.2019, 10:41