Pysznie, zdrowo, kolorowo! – Przedszkolaki robią sałatkę owocową

Utworzono dnia 03.10.2019

Wyrabianie u dzieci prawidłowych nawyków prozdrowotnych, propagowanie zdrowego stylu życia należy do bardzo ważnych elementów. Przedszkolaki poznają zasady zdrowego odżywiania, mają świadomość znaczenia witamin które chronią i wzmacniają nasz organizm.

W czwartek 26 września  podczas „zajęć kulinarnych” dzieci miały  okazję przygotować samodzielnie wspaniałą sałatkę owocową. Jak prawdziwe kucharki dziewczynki umyły dokładnie rączki, owoce, założyły fartuszki i przystąpiły do krojenia, pamiętając    o zasadach bezpieczeństwa podczas posługiwania się nożykiem. Przy okazji przeliczały przyniesione owoce, nazywały ich cechy – wielkość, kształt, kolor.

Po wymieszaniu sałatki, przygotowaniu nakrycia stołu, nastąpił najważniejszy moment – degustacja. Sałatka smakowała wyśmienicie, a do tego dała dzieciom wiele radości           z samodzielnie przygotowanego posiłku

Ewa Truchan

Sałatka przedszkolaków