Co nam jesień w koszu niesie? – wycieczka do lasu

Utworzono dnia 21.10.2019

Piękna jesienna pogoda jaka towarzyszy nam w ostatnich dniach jest wspaniałą okazją do spacerów, poznawania środowiska przyrodniczego oraz obserwowania zmian jakie zachodzą w przyrodzie o tej porze roku. Dlatego w czwartek 17 października wybraliśmy się do lasu. Nasza wycieczka miała na celu rozbudzanie wśród dzieci zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacanie wiedzy, a także kształtowanie postaw proekologicznych już od najmłodszych lat. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, dotykając i słuchając. Przedszkolaki oglądały okazy przyrodnicze: liście (ich kolor  i kształt), korę drzew, rośliny, owady. Wykazały się również znajomością zasad obowiązujących w lesie. Wiedzą, że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt, hałasować. Przechadzając się po lesie dzieci zebrały „dary”, które wykorzystaliśmy do udekorowania naszego kącika przyrodniczego.

Ewa Truchan

las