Wycieczka do „Bartnika”

Utworzono dnia 25.10.2018

W piątek 12 października odbyła się wycieczka dzieci z naszej szkoły do Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki Bartnik w Stróżach.

Dzieci mogły zobaczyć kolekcję uli i barci, zwiedziły Muzeum Pszczelarstwa, gdzie zobaczyły różne akcesoria pszczelarskie. W trakcie zwiedzania pani przewodnik w bardzo ciekawy sposób opowiadała o życiu pszczół, ich ciężkiej pracy i bardzo ważnej roli jaką odgrywają w naszym środowisku. W dalszej części dzieci uczestniczyły w warsztatach         pt: „Wielka przygoda z małą pszczołą” na których samodzielnie wykonały świece. Warsztaty połączone były z degustacją miodów: akacjowego, wielokwiatowego                        i spadziowego. Kruche pierniczki polane tymi miodami smakowały wyśmienicie, a zwycięzcą okazał się miód spadziowy.

Ogromną atrakcją dla wszystkich były zwierzęta żyjące w gospodarstwie m.in. kózki, osiołki, kucyki. Dzieci mogły do nich podejść, pogłaskać a nawet karmić. Posmakowaliśmy również koziego sera.

Na koniec udaliśmy się do „Miodowej spiżarni”, małego sklepiku na terenie gospodarstwa, gdzie zakupiliśmy drobne pamiątki.

W dniu wycieczki towarzyszyła nam piękna jesienna pogoda, która dodatkowo uatrakcyjniła nasz pobyt.

Ewa Truchan

Wycieczka do „Bartnika”